Yüksek bina güvenliği yapı modelinin kazandırdığı maksimum genişlikte iç mekan sunumuyla birleşiyor, konfora dönüşüyor. Çift katlı prefabrik evlerde yaşam benzersiz villa deneyimi yaşatıyor.

Prefabrik Villa Nedir?

Hafif çelik sistemlerle inşa edilmiş yüksek yapı güvenliğine sahip lüks konseptteki iki katlı prefabrik evlere prefabrik villa denir.

Prefabrik villa yapı güvenliğinin yanı sıra uzun ömürlü kullanım, en iyi yalıtım performansı ve en geniş iç mekan sunumuna sahiptir. Villa içindeki genişlik klasik yapı modellerindeki kolon ve kirişler yerine çelik taşıyıcı sistemlerin kullanılmasıyla oluşur. Çelik taşıyıcı sistemler duvar blokları arasına gizlenir. Çok az yer kaplayarak duvar arasında görünmez olur ve taşıyıcı görevini en iyi mukavemetle yerine getirir. Bu durum prefabrik villa iç planına maksimum genişlik olarak yansır.

Prefabrik Villa Fiyatları

Üretimden kuruluma çok sayıda öne çıkan avantaj prefabrik villa fiyatları açısından tercih edenlerin bütçelerine tasarrufla kazandırır. Prefabrik ev sisteminin modern ve hızlı üretimli işçilik uygulamalarına son veren modeli villa fiyatlarını cazip kılar.

Prefabrik Villa Fiyatları Neden Çok Cazip?

Ön üretimli yapı modeline sahip oluşu prefabrik villa fiyatlarının neden çok cazip olduğunun cevabıdır.

Modern sistemin çift katlı prefabrik ev fiyatları için oluşturduğu avantajlar;

 • Prefabrik villa model ve tasarımı üretici firma uzman tasarım ekiplerince yapılır. Bu nedenle diğer modellerde olduğu gibi ekstra tasarım maliyeti fiyata yansıtılmaz.
 • Modelleme özel yazılım programda yapılırken villanın yapı güvenliğinin sağlandığı statik hesaplama da ek maliyete ihtiyaç duyulmadan yapılmış olur.
 • Proje dahilinde sunulan hizmetlerden elektrik ve su tesisat proje bedelleri de prefabrik villa fiyatlarına yansıtılmaz.
 • Üretim tasarım programıyla tam entegrasyonda çalışan modern hatlarda gerçekleştirildiğinden yapı modeline işçilik giderlerinden büyük tasarruf kazandırılır.
 • Çift katlı prefabrik ev projeleri üretimi için tam boyutta malzemeler tedarik edilir. Bu durum üretimde malzeme israfını ortadan kaldırarak villa fiyatlarına tasarruf olarak yansır.
 • Tüm malzemeleriyle modern tesislerde üretilen prefabrik villa tıra yüklenerek Türkiye’nin her yerine kolayca sevk edilebilir. Kurulum yerinde başka malzemelere ve üretimine ihtiyaç duyulmadan montajlanır.
 • Ortalama 3 kişilik firma profesyonel ekibince duvardan çatıya kurulumla inşa edilen prefabrik villa montajında farklı ustalara gerek duyulmaz. İşçilikleri minimize eden yenilikçi sistem prefabrik villa fiyatlarına büyük tasarruf kazandırır.

Prefabrik Villa Modelleri

Modern mimarinin estetik kaygılarının yansıdığı yeni prefabrik villa modelleri 2+1’den 5+1 planlara farklı beklentilere özel. Çift katlı prefabrik ev modelleri arasında Anadolu’nun geleneksel mimarisini sürdüren tasarımlar da yer alıyor.

Modern villa konseptleriyle birlikte Safranbolu, Beypazarı, Kapadokya gibi Türkiye’nin öne çıkan geleneksel konutlarını modeller arasında bulabilirsiniz.

4+1 Prestij Prefabrik Villa Modellerinde Tercihlerin Buluşma Noktası

Lüks konutta modern veya klasik herkesin aradığı farklı. Ancak yeni villa modelleri arasında 4+1 Prestij en çok ilgi gören tasarım olarak öne çıkıyor.

Zeminde 40 metrekareye yaklaşan genişçe bir salonun yanında yatak odası ve banyo tuvalet planda yerini almış. Salona Amerikan mutfak en iyi kullanım ergonomisinde yerleştirilmiş. Üst kata ahşap kaplı çelik sistem merdivenden çıkılıyor. Prestij villanın bu katında üç ayrı yatak odası ile tuvalet banyo bulunuyor. 138 m2 çift katlı prefabrik ev modeli beklentilerinizin çok ötesinde konfora sahip.

Sürdürülebilir Minimal Yaşama Özel 2+1 Prefabrik Villa

2+1 Cunda modeli minimal yaşam arzusunu sürdürülebilir bir konutla gerçekleştirmek isteyenlere özel tasarlandı. 91 m2 büyüklükteki lüks konutun zemin katındaki yaşam alanı tamamen salona ayrılmış durumda. Bu katta tuvalete de yer verilmiş. Tüm villa modellerinde olduğu gibi üst kata çelik sistem ahşap kaplamalı merdivenden çıkılıyor. 2 ayır yatak odası, tuvalet ve banyo bu katta plandaki yerini almış.

Yeni Yaşam Tarzınız Prefabrik Villada Aracınıza da Yer Açtık

Otomobiliniz için kapalı garaj tercih edenlerdenseniz 4+1 Fethiye villa modeli tam aradığınız ev. Evin zemin katında yer açılan garaja dıştan motorlu kapıdan veya içteki kapıdan giriş sağlanabiliyor. Aracınızı park eder etmez evinize adım atın.

Fethiye prefabrik villa modelinin zemin katında yaşam alanı olarak salon ve mutfağa ayrı ayrı yer verilmiş. Üst katta dört ayrı yatak odası ile tuvalet ve banyo yer alıyor. Yatak odalarından biri ebeveyn banyoya sahip. Modelin sol ön cephe garaj üstüne gelen bölümü tamamen balkon olarak planlanmış.

Prefabrik Villa'nın Avantajları Nelerdir?

Son yıllarda lüks konutta en çok tercih edilen ev modelleri arasında yer alan prefabrik villa modelinin avantajları arasında öne çıkanlar;

 • Hafif çelik sistemle üretilen prefabrik villa yapı güvenliği yüksek konut modelidir. Güvenli modeliyle deprem bölgelerinde özellikle tercih ediliyor.
 • Özel yazılım programda projelendirilen villanın tüm malzemelerinin üretimi modern tesislerdeki teknolojik hatta gerçekleştiriliyor. Bu sistemle diğer konut modellerindeki saha üretim hataları tamamen ortadan kalkıyor, avantaja dönüşüyor.
 • Üretim teknolojik hatlarda gerçekleştirildiğinden prefabrik villa üretimi saatler içerisinde tamamlanabiliyor. Zamandan kazandırıyor.
 • Üretimde malzeme israfı tamamen önleniyor. Prefabrik villa fiyatlarına önemli ekonomi olarak yansıyor.
 • Tıra yüklenerek Türkiye’nin her bölgesine kolayca sevk edilebiliyor.
 • Prefabrik villa kurulumu yapı büyüklüğüne göre 6 ile 10 gün içerisinde tamamlanıyor.
 • Villa kurulumu firma profesyonellerimizce gerçekleştirildiğinden farklı ustaları organize ederek ekstra bedeller ödemeyi ortadan kaldırıyor.
 • Diğer villa konut modellerine göre yüzde 70 daha fazla hızlı inşa edilebiliyor.
 • Çift katlı prefabrik evlerin uzun yıllar kullanımda bakımı çok kolay.
 • Üretiminde dönüşümlü malzemelerin kullanıldığı prefabrik villa sürdürülebilir çevre için en iyi konut modeli.

Prefabrik Villa Planları Maksimum Konfor Yaşatan Ergonomi

Hafif çelik taşıyıcı sistemin sunduğu avantajlar prefabrik villa planlarına yansıyor. Geniş ve ferah iç mekan ergonomisi prefabrik evlerde maksimum konforu yaşatıyor.

Klasik konut modellerinde yapı güvenliği için kolon ve kirişler kullanılır. Kolon ve kirişler geniş yer kaplayarak planda önemli daralmalara yol açar. Konut içerisinde yaşam ergonomisine olumsuz etki eder. Prefabrik villa planları çok az yer kaplayan yüksek mukavemetli çelik taşıyıcı sitemin avantajlarını içe geniş mekan olarak yansıtır. Duvarlar arasına gizlenen çelik taşıyıcı sistemler konut içerisinde görünmez olur. Ev içini daraltan olumsuzluklar prefabrik villa planları ile tamamen geride kalır.

İki katlı prefabrik evlerde salonlar çok daha geniş odalar adeta salon gibi genişlikte. Mekanı daraltan kolon ve kirişlerin ortadan kalktığı bu yeni nesil evlerde yaşamak bir başka güzel.

Prefabrik Villa Maliyeti Ortalama Ne Kadardır?

Zamandan ve işçilikten tasarrufla kazandıran prefabrik villa maliyetleri tercihinizde kararınızı kolaylaştıracak. Villa maliyetleri standart iklim bölgesi şartlarına göre hazırlanır. Bu nedenle bizimle iletişime geçerek evinizi yaptırmak istediğiniz il ve bölgenin iklim özelliklerini paylaşarak özel fiyat alabilirsiniz.

Öneri fiyatlar Şubat 2023 maliyetleri baz alınarak verilmiş olup güncel fiyatlar için satış ofislerimizle iletişime geçmenizi öneririz.

Çift Katlı Prefabrik Ev Fiyatları 2023

 • 91 m2, 2+1 Prefabrik Villa fiyatı: 395.000 TL
 • 126 m2, 3+1 Prefabrik Villa fiyatı: 540.000 TL
 • 128 m2, 4+1 Prefabrik Villa fiyatı: 555.000 TL
 • 137 m2, 3+1 Prefabrik Villa fiyatı: 578.000 TL
 • 137 m2, 2+1 İkiz Prefabrik Villa fiyatı: 585.000 TL
 • 138 m2, 4+1 Prefabrik Villa fiyatı: 576.000 TL
 • 196 m2, 3+1 Prefabrik Villa fiyatı: 762.000 TL
 • 206 m2, 4+1 Prefabrik Villa fiyatı: 769.000 TL (Şubat 2023 maliyetleri baz alınmıştır.)

Prefabrik Villa Sık Sorulan Sorular