102 m2 3+1 Prefabrik Ev

  • Veranda 14 m²
  • Banyo 5 m²
  • Banyo 5 m²
  • Yatak Odası 10 m²
  • Veranda 4 m²
  • Banyo 4 m²
  • Yatak Odası 6 m²
  • Yatak Odası 10 m²
  • Salon 21 m²
Şu anda 35 misafir bu ürünü inceliyor
Bizi Arayın

Dostlukları Pekiştiren İkiz Ev

İkiz konut modeli akrabalık ilişkileri ve dostlukları müstakil konutta da sürdürmeye özel tasarlandı. 2 x 2+1 konut tipi İkiz modelinde bir arada. Dost ve sevdiklerinizle yan yana yaşam bu evde sizi bekliyor.

 

Yaşam alanları ayrı olsa da tek çatı altında birleşiyor. Özel verandada beraber yaşam istenilen her an gerçekleştirilebiliyor. Akşam yemekleri imece usulü ortak verandada yeniliyor. Kahveyi kim ikram ederse ondan.

 

İkiz ev beklentilere özel planda uzmanlıkla tasarlandı. 15 metre genişlik alana 51 m2 2+1 planda iki ayrı konut en iyi ergonomide yerleştirildi. Geliştirmedeki temel amaç baba-oğul, abi-kardeş, iki yakın dostu kendilerine özgü ayrı evlerde aynı çatı altında buluşturmak. İstedik ki akrabalıklar, dostluklar müstakil evlere de taşınarak devam etsin.

 

İkiz konut modelinde yeni mimari tasarımın izleri görülür. Dışardan bakıldığında evin heybetli bir duruşu vardır. Tam ortaya yerleştirilen 14 m2 ortak veranda alanı dostluk ve akrabalıkları daha da pekiştirmeye özel tasarlandı. Her iki dairedeki sağ ve sol cumba çıkıntıları ön odaları bahçeye iyice yaklaştırdı.

 

Veranda evin birlikte yaşam hayallerinin en fazla gerçekleştirilebileceği ortak noktası. Yaz ve bahar mevsiminde birlikte yeme içme, çaylı sohbet ortamlarını burada her an gerçekleştirmek mümkün. Evde akşam dinlenmesine çekilen sabah istirahatini tamamladığında hemen verandaya çıkabilir. Temiz hava ile doğanın güzelliklerini yakından izlerken diğer kapıdan yan komşu çıkagelir. Verandada yeni sohbetlere geçilir, güzel anılar biriktirilir.

 

Her iki evin girişi verandada buluşuyor. Verandanın sağından sağdaki eve, sol bölümden de soldaki ev girilir. Her iki evin giriş kapısı çelik kapıdır.

 

Soldaki eve girdiğinizde karşınıza Amerikan tarzı salon gelir. Mutfakla salon birlikte tasarlanmıştır. Salonun bir bölümü oturma gruplarının yerleşimi için kullanılabilir. Bu bölümde daha fazla kullanım ergonomisi için minimal mobilya seçimi yapmanızı öneririz. Salonda biri ön cephedeki verandaya bakan diğeri ise evin arka bahçesine bakan iki ayrı pencereye yer verildi.

 

Salonun arka bölümü mutfak için ayrıldı. Mutfak tezgahı için sol duvar bölümünde özel bir alan oluşturuldu. Mutfak tezgahınızı zevkinize göre seçerek yaptırabilirsiniz. Mutfak dolaplarını tezgah üstüne ve karşı duvarı kullanarak yerleştirebilirsiniz.

 

Salondan sol arka bölümüne ilerlediğinizde ilk odaya ulaşırsınız. Bu odayı ebeveyn yatak odası, çocuk veya genç odası olarak değerlendirebilirsiniz. Oda arka bahçeye bakan pencereden süzen ışıkla doğan aydınlıkla buluşur.

 

Salondan ön sola geldiğinizde burada diğer oda bulunur. Bu oda tercihinize göre ebeveyn yatak odası veya misafir oturma odası olarak kullanılabilir. Oda ön cepheye cumba çıkıntısı şeklinde uzanmaktadır. Aydınlatma penceresi ön cephede yer almaktadır.

 

Sağ bölümde yer alan konutta aynı planın ters simetrisinde hazırlanmıştır. Bu dairede odalar sağ bölüme kaydırılmış olup salon diğer konutun salonuna komşu bırakılmıştır.

En Çok İncelenenler